Aktualności / PIELGRZYMOWANIE RZESZOWSKIM SZLAKIEM ŚWIĘTYCH

PIELGRZYMOWANIE RZESZOWSKIM SZLAKIEM ŚWIĘTYCH

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w obchody XX DNIA PAPIESKIEGO w RZESZOWIE, które przeżywać będziemy  pod hasłem: TOTUS TUUS!

Pielgrzymowanie Rzeszowskim Szlakiem Świętych będzie zorganizowane tylko w sobotę 10 października br. w godz. 10.00 –18.00 ( w ubiegłych latach było dodatkowo  w piątek). Zadaniem wolontariusza jest udanie się do poszczególnych miejsc, wykonanie zadania modlitewnego w konkretnej intencji oraz przybicie pieczątki na karcie pielgrzyma.  Karty pielgrzyma papieskiego z dokładnymi informacjami będą wydawane przy każdej stacji. Uczniowie pielgrzymują samodzielnie lub z opiekunem i indywidualnie decydują o ilości odwiedzonych miejsc. Jeśli komuś uda się zdobyć wszystkie pieczątki, to na samym końcu powinien zatwierdzić pielgrzymowanie w Kurii Diecezjalnej przy ul. Zamkowej, gdzie otrzyma dyplom. Na trasie pielgrzymowania znajdują się 4 stacje w centrum: FARA, Bazylika OO. Bernardynów, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar komunizmu k/Zamku oraz stacje oddalone: Katedra, kościół na Staromieściu, kościół św. Jadwigi (ul. Rejtana), ks. bł. Karoliny Kózki, kościół św. J.S. Pelczara (Pobitno) i kościół MB Saletyńskiej (ul. Dąbrowskiego).

Pielgrzymując, możemy dodatkowo wesprzeć finansowo Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Uczniowie, którzy podejmą trud pielgrzymowania, uzyskają wpis na Karcie Aktywności Wolontariusza (za 4 stacje w centrum – 4 punkty, za każdą dodatkową stację oddaloną po 2 punkty – łącznie 12 punktów).

mgr Katarzyna Kenar

• Data aktualizacji: 2024-04-15 08:46