Aktualności / Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Msza Święta inaugurująca rok szkolny 2020/21 zostanie odprawiona w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego dnia 6 września 2020 r. (niedziela), o godz. 11:30.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 1 września 2020 r., w klasach z wychowawcami:

godz. 8:00 — klasy 1 - 4,

godz. 10:00 — klasy 5 - 8.

PROSZĘ PAMIĘTAĆ O MASECZKACH (ściągamy w klasie) I DEZYNFEKCJI RĄK.

Rozkład i harmonogram wejść zostanie podany poniżej.
Uczniowie klas 1-ych przychodzą z rodzicem, planujemy Ślubowowanie na placu przed szkołą.

 

UWAGA: ze względu na remont kuchni, który rozpoczął się końcem czerwca 2020 r. i w tej chwili zakończono sprawy budowlane (remont całkowity: wymiana instalacji, wodnej, kanalizacyjnej, gazu, wentylacji, płytek, ścian itp.), został rozstrzygnięty przetarg na wyposażenie (dostarczenie i podłączenie wyposażenia, mebli itp. ok 4 - 5 tyg.) oraz odbiór przez nadzór budowlany, sanepid  — nie jesteśmy w stanie zapewnić obiadów dla wszystkich uczniów.

Będziemy się starać zapewnić obiady dla klas 1 - 3 — obiady będą przygotowywane w ZSKU Rzeszów przez nasze panie kucharki, dostarczone w termosach i wydane w salach, w naczyniach jednorazowych.

Jesteśmy w trakcie tworzenia planu lekcji oraz spełnienia wymogów GIS, MEN związanych z COVID-19, planujemy, że każda klasa będzie uczyć się w jednej sali (nauczyciele będą się zmieniać), ale jest to związane z adaptacją innych pomieszczeń (świetlicy, sali 25, pokoju nauczycielskiego).

Proszę o zapoznanie się z wytycznymi GIS (na stronie szkolnej) i zapewnienie spełnienia warunków:

— rodzice odprowadzający dzieci nie wchodzą do szkoły,

— uczniowie w maseczkach wchodzą do szkoły przez szatnię,

— przed wejściem do szatni uczniowie dezynfekują ręce i udają się do swoich klas, w których mogą zdjąć maseczki,

— na przerwach lekcyjnych zalecamy maseczki/przełbice.

 

PODZIAŁ GODZIN jest planowany do końca września na jedną zmianę (remont kuchni).

Od października zostanie zmieniony, co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu zajęć pozaszkolnych dla dzieci.

 

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2020-10-30 09:39
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 220 352