Aktualności / Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Msza Święta inaugurująca rok szkolny 2020/21 zostanie odprawiona w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego dnia 6 września 2020 r. (niedziela), o godz. 11:30.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 1 września 2020 r., w klasach z wychowawcami:

godz. 8:00 — klasy 1 - 4,

godz. 10:00 — klasy 5 - 8.

PROSZĘ PAMIĘTAĆ O MASECZKACH (ściągamy w klasie) I DEZYNFEKCJI RĄK.

Rozkład i harmonogram wejść zostanie podany poniżej.
Uczniowie klas 1-ych przychodzą z rodzicem, planujemy Ślubowowanie na placu przed szkołą.

UWAGA: ze względu na remont kuchni, który rozpoczął się końcem czerwca 2020 r. i w tej chwili zakończono sprawy budowlane (remont całkowity: wymiana instalacji, wodnej, kanalizacyjnej, gazu, wentylacji, płytek, ścian itp.), został rozstrzygnięty przetarg na wyposażenie (dostarczenie i podłączenie wyposażenia, mebli itp. ok 4 - 5 tyg.) oraz odbiór przez nadzór budowlany, sanepid  — nie jesteśmy w stanie zapewnić obiadów dla wszystkich uczniów.

Będziemy się starać zapewnić obiady dla klas 1 - 3 — obiady będą przygotowywane w ZSKU Rzeszów przez nasze panie kucharki, dostarczone w termosach i wydane w salach, w naczyniach jednorazowych.

Jesteśmy w trakcie tworzenia planu lekcji oraz spełnienia wymogów GIS, MEN związanych z COVID-19, planujemy, że każda klasa będzie uczyć się w jednej sali (nauczyciele będą się zmieniać), ale jest to związane z adaptacją innych pomieszczeń (świetlicy, sali 25, pokoju nauczycielskiego).

Proszę o zapoznanie się z wytycznymi GIS (na stronie szkolnej) i zapewnienie spełnienia warunków:

— rodzice odprowadzający dzieci nie wchodzą do szkoły,

— uczniowie w maseczkach wchodzą do szkoły przez szatnię,

— przed wejściem do szatni uczniowie dezynfekują ręce i udają się do swoich klas, w których mogą zdjąć maseczki,

— na przerwach lekcyjnych zalecamy maseczki/przełbice.

PODZIAŁ GODZIN jest planowany do końca września na jedną zmianę (remont kuchni).

Od października zostanie zmieniony, co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu zajęć pozaszkolnych dla dzieci.

• Data aktualizacji: 2020-10-30 09:39