Aktualności / Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 czerwca 2020 r.

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach
przedłużone
do 26 czerwca 2020 r.

Przypomnijmy, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19, zmieniono przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. MEN określiło również zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyło możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Za jej organizację odpowiada dyrektor szkoły.

Do dnia 26 czerwca 2020 r w Szkole Podstawowej nr 8 w Rzeszowie nadal obowiązuje zdalne nauczanie w formie prowadzonej jak do tej pory.