Aktualności / Organizacja konsultacji z uczniami

Organizacja konsultacji z uczniami

Od 25 maja br. umożliwiamy uczniom klas VIII uczestnictwo na terenie szkoły w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach.

formularz - https://eduerzeszow-my.sharepoint.com/:x:/g/personal/macdzi_201_edu_erzeszow_pl/EdPu0e_3ZkFMviHLKh3v8CwB1xS6CHsLiajuVPperdQ3Ag?e=ri2SXa

oświadczenie - w plikach do pobrania

Konsultacje mają charakter dobrowolny dla uczniów i w pierwszej kolejności obejmują konsultacje z przedmiotów zdawanych na egzaminach, a w miarę potrzeb także z innych przedmiotów. Uczeń będzie miał możliwość wyjaśnienia trudnych kwestii, usystematyzowania materiału, itp.  (to nie są zajęcia dydaktyczne). Konsultacje mają również umożliwić uczniom poprawę oceny na potrzebę klasyfikacji.

Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami nauczyciele pełnią konsultacje on-line harmonogram poniżej:

Także w ramach zajęć nie ekranowych, są dostępni dla uczniów i rodziców – proszę popatrzeć na „stary plan lekcji” oraz po każdej lekcji on-line można zadać pytanie, rozwiązać intrygujący problem.

W Szkole Podstawowej nr 8 w Rzeszowie ustalony procedurę konsultacji na terenie szkoły. Zgodnie z wytycznymi GIS i MEN:

Uczniu:

• nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  • jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.
  • zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
  • na konsultacje wchodzisz wejściem od strony sali gimnastycznej – zachowaj odległość 1,5 m.
  • przyjdź w maseczce, po wejściu do szkoły umyj ręce, nie chodź po szkole
  • zalecana liczba uczniów w jednej grupie – 3 – uczniowie umawiają się na konkretną godzinę, co 15 minut, np. 15:00; 15:15, 15:30 – inne formy indywidualne ustalenia z nauczycielem (max. 10 dzieci w grupie)

Konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych:

Danuta Rybka-Preneta                j.polski                    8b czwartek 15:15-16:15  8c - wtorek 15:00-16:00 SALA 10

Dorota Hukała-Lib                      j.polski                    środa, 15.00-16.00 SALA 10

Wioleta Sym                              matematyka             środa od 16:00-17:00 SALA 9

Agnieszka Gorczyca                    matematyka            czwartek 16:30-18:00 SALA 9

Anna Furman                             j.angielski                czwartek 15:30-16:15 SALA 8

Ewelina Cypryś-Załuska               j.angielski                czwartek 15:30-17:30 SALA 11

Inne przedmioty

Anita Drzał                                 WOS                       piątek 12:-13:00 indywidualne ustalenia SALA 10

Sebastian Bilwin                          edb/informatyka       wtorek – indywidualne ustalenie SALA 10